Dodaj ogłoszenie
Stoliczku nakryj się!
Wyposażenie gastronomiiStół w restauracji, aby przyciągnął biesiadników, powinien prezentować się nie tylko elegancko, ale także niebanalnie. Na szczęście w sieci znajdziemy wiele sklepów, w których sprzedaje się wyposażenie gastronomii zaprojektowane na naprawdę wysokim poziomie.

Do wyposażenia gastronomii niewątpliwie należą obrusy. Dostępna gama kolorów oraz fasonów pozwala do określonego rodzaju i typu wnętrza dobrać właściwą formę. Dzięki niej wnętrze nabierze określonego stylu oraz wysokiej klasy. Skromne, białe obrusy sprawdzą się we wnętrzach, gdzie królują delikatne brązy w połączeniu z żółciami. To idealne rozwiązanie dla miejsc stylizowanych w kierunku cech charakterystycznych Prowansji, czyli regionu Francji. Estetyka zaklęta w białym obrusie nigdy się nie zestarzeje. A już w ogóle biały obrus z delikatnymi tłoczeniami lub ręcznymi obszyciami w charakterze ozdobnym jest prawdziwym hitem i gwarantem tego, iż stół prezentować się będzie iście po królewsku. Pasują do niego wszystkie rodzaje naczyń pod kątem koloru, więc przy białym obrusie automatycznie pozbyć się możemy połowy dylematów z tematu doboru estetycznego poszczególnych elementów.

 Skoro mówiliśmy przed chwilą o bieli, czas wziąć na warsztat czerń. Czarne obrusy na pierwszy rzut oka mogą się wydawać nieco ponure, ale to tylko pozory. Jeśli wnętrze utrzymane jest w biało – beżowych tonacjach – nie widzimy przeciwwskazań, by zastosować czarne obrusy o nieco połyskującej strukturze. Do tego sprawdzą się kryształowo – białe zastawy stołowe.
 Obrusy w kolorach słonecznych, pastelowych, ciepłych warto stosować o każdej porze roku w lokalach gastronomicznych. Pasują zarówno do jasnych, jak i trochę ciemniejszych ścian oraz oprawy ogólnej lokalu. Obrusy w różnokolorowe pasy mogą stać się wspaniałym uzupełnieniem podobnych w estetyce tapet położonych na ścianach. Jeśli spójność zostanie zachowana – efekt całościowy z pewnością zachwyci wszystkich odwiedzających. Restauracje ze stołami bez obrusów tracą na wartości estetycznej. Często niestety restauratorzy zamiast ładnych obrusów wybierają minimalistyczne serwetki, ale ich funkcje ozdobne są zazwyczaj zerowe.
Reklama
Zareklamuj się